מטי חיפה
דף הבית

MatiTechתכנית האקסלרטור של מט"י חיפה, City tech lab לקידום ערים חכמות, הגיעה
לסיומה בערב חגיגי על גג מכללת תילתן, בו הציגו 9 יזמים את התכניות שלהם
לקידום הטכנולוגי בעיר.

כדי לשמוע עוד על התכנית, הקליקו כאן
מט"י חיפה היא עמותה אשר שמה לעצמה למטרה לשרת את היזמים הטכנולוגיים במטרופולין חיפה.
אנחנו מאמינים שבחיפה יש משאבים מופלאים הנחוצים להפוך רעיון - למציאות, ואנחנו כאן לעזור. 
 
באירוע הציגו הסטארטאפים שהשתתפו בתוכנית את הפיתוחים אליהם הגיעו בארבעה וחצי חודשים של עבודה קשה, בהם התמקדו בפיתוח הטכנולוגי, העסקי, המשפטי, הפיננסי והשיווקי של המוצר וכן התגבשותם כצוות אורגני היודע להוביל את המוצר הלאה.כל זאת בזכות ליווי צמוד של מנטורים מובילים שהגיעו מהאקדמיה, מהמגזר העסקי, הפיננסי והמשפטי. וכאן המקום להודות להם על התרומה העצומה שלהם להצלחת התוכנית.
 
התוכנית הינה מיזם של מט"י חיפה בשותפות עם עיריית חיפה, ובביצוע של חברת TechLab Acceleration. נותני החסות לתכנית הם בנק הפועלים וחברת מילגם. התוכנית הובלה ע"י ערן אלפונטה מנכ"ל מט"י חיפה ויניב אסס מנכ"ל TechLab Accelerationn  ובתמיכת עיריית חיפה, בנק הפועלים וחברת מילגם.

במהלך התוכנית, שכללה מפגשים שבועיים, נפגשו היזמים עם מומחים שונים שהציגו בפניהם כל אחד פרק בבניית מיזם, ולימדו אותם כיצד ואיך בונים מוצר בר קיימא וחברה ברת קיימא.
כמו כן  קיבלו היזמים גישה למחלקות בעיריית חיפה ומאגרי מידע עירוניים רלוונטיים, הם נחשפו לקהילה היזמית בחיפה,  ביצעו נטוורקינג לצורך מציאת שותפים אסטרטגיים, לקוחות פוטנציאליים, צוות ומתמחים ומומחים בתחומם, בנוסף קיבלו היזמים סיוע ביחס לאפשרויות המימון הקיימות החל מהמדען הראשי, אנג'לים שונים וקרנות המתמחות בהשקעה, וכמובן - הקרן הייעודית לסטאטראפים במט"י חיפה - המעמידה לרשותת היזמים הלוואות המירות. 
לרשות היזמים בתוכנית עמדו חללי העבודה המשותפים, חדר הישיבות, אולם ההרצאות ואזור ההשראה לעבודה בצוות של מתחם WISE הממוקם במט"י חיפה, מרחק הליכהה מתחנת הרכבת והמטרונית. כל המערך הזה הועמד ללא עלות לבד מדמי השתתפות חדד פעמיים סמליים. התכנית היא ללא  מתן אחוזים בבעלות במיזם והכל על מנת שהיזמים יוכלו לממש את הפוטנציאל הגלום ברעיון שלהם, ולהפוך אותו למוצר בר קיימא. ושכל זה - יקרה בחיפה!
 
באירוע הסיום קיבל כל מיזם 3 דקות להציג את המוצר שלו בפני המשתתפים שכללו את נציגי עיריית חיפה, מנהלי מחלקות, וכן משקיעים ויזמים מרחבי הארץ שבאוו להכיר את המיזמים ולבדוק אפשרויות השקעה ו/או שיתופי פעולה עימם. 

המיזמים כולם התמקדו בתחומי העיר החכמה, ובאו לפתור צרכים עירוניים באמצעות שימוש בטכנולוגיות. עם סיום הDemoDay והתוכנית הרשמית, ממשיכים חלק מהמיזמים באמצעות תמיכה של עיריית חיפה, בביצוע פיילוט בעיר. 
 
לצפייה בכל המיזמים ניתן להיכנס לאתר האינטרנט של התוכנית: www.citytechlab.com

ערן אלפונטה, מנכ"ל מט"י חיפה: "בחיפה נמצאים כל המרכיבים ליצירת חדשנות וליישום רעיונות טכנולוגיים וזאת בזכות היותה בית לעשרות אלפי סטודנטים שלומדים וחוקריםם במוסדות המובילים בארץ להשכלה גבוהה, וכן כבית לאלפי תושבים העובדים בתחום ההייטק כמו כן בחיפה נמצאים מרכזי הפיתוח והמחקר של חברות בינלאומיות מובילות. אנו במט"י חיפה נמשיך להוביל את החדשנות בעיר להישגים חדשים באמצעות מערך המנטורים והליווי שאנו מספקים למיזמים, וכל זה במתחם החדש שלנו ברחוב העצמאות 65 בחיפה."לתיאום פגישה וקפה השאירו פרטים בטופס משמאל או חייגו: 1-800-33-44-77.